Dlaczego warto?

Przychodzi taki czas, że chcemy odpocząć i to dobrze. Z dala od codziennego zabiegania, zgiełku miasta. Niezależnie od tego czy wypoczywamy z rodziną, dziećmi czy też sami, chcemy, aby miejsce, które wybierzemy było wyjątkowe i przyjazne. Po prostu abyśmy czuli się tam dobrze. Jest takie miejsce a właściwie , jest ich wiele ...

..są położone w górach lub nad morzem, często w niezwykle urokliwych zakątkach naszej Ojczyzny, zakątkach których być może jeszcze nigdy nie odwiedzaliśmy. Miejsca te, oprócz pięknego otoczenia są doskonałym źródłem odpoczynku nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Dają czas i dobrą przestrzeń aby się zatrzymać, zwolnić bieg codzienności, zastanowić nad tym, co jest w życiu ważne, co naprawdę się liczy. Dają sposobność, aby popatrzeć na siebie, na małżonka, na dzieci, porozmawiać z przyjaciółmi i ... dobrze odpocząć.

Domy Rekolekcyjne - bo to o nich mowa - to wyjątkowe miejsca, gdzie możemy wypocząć naprawdę dobrze. Wiele z nich poza możliwością odbycia rekolekcji pełni również rolę przyjaznych domów wypoczynkowych otwartych na rodziny z dziećmi, gości indywidualnych, seniorów. Są to istne oazy spokoju, które odwiedza ... Kto? - ludzie tacy jak my. To tam właśnie spotkamy się z uśmiechem, życzliwością, obdarowani zostaniemy miłym słowem i radością, której źródłem jest codzienne życie Ewangelią. Gospodarze tych miejsc są również wyjątkowi, uśmiechnięci, życzliwi i pomocni.

Co nas jeszcze czeka? Możliwość uczestniczenia w codziennej Eucharystii i rozmowy z księdzem, czas i miejsce na osobistą modlitwę ... to dla ducha. A dla ciała? Smaczne posiłki (w wielu ośrodkach otrzymamy całodzienne wyżywienie) place zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko, boisko czy wypożyczalnia sprzętu turystycznego i zimowego to tylko niektóre z atrakcji, które na nas czekają. Nie wspomnę już o ciekawych miejscach w okolicy, które warto zobaczyć... Czego więcej potrzeba?

Odpocząć można i to BARDZO, a że "w zdrowym ciele zdrowy duch", to trudno o pełniejszy wypoczynek. A więc ... czas się pakować i w drogę :-)

Więcej o portalu


-

-

-

-

-Ⓒ DomyRekolekcyjne.pl
O portalu | Regulamin | Kontakt
 
OK